Informace o fotbalovém klubu

Brzy po druhé světové válce se obnovila činnost tělocvičné jednoty Sokol a spolu s ní vznikaly i další sportovní oddíly. Kopaná se hrávala v Městečku Trnávce brzy po založení Sokola. Kusé zprávy hovoří o fotbalových utkáních v okolních obcích, za války pak dokonce i s německými vojáky. Podrobnější informace o fotbalovém dění však chybějí a stránky fotbalové historie pod Cimburkem se začínají otevírat až s rokem 1949, kdy byl oficiálně fotbalový oddíl založen a objevily se snahy hrát regionální soutěž. U zrodu oddílu stáli Alois Seifert, Zdeněk Fikr a Alois Mičánek.

Již v roce 1950 bylo na obecním pozemku vybudováno z tak zvaného „proutníku“ fotbalové hřiště. Nemělo sice ideální rozměry, ale v tom čase potřebám zájemců o kopanou plně vyhovovalo. Navíc se na něm hrál i volejbal a v zimě bylo upravováno pro potřeby kluziště. Na této ploše se ale konaly i jiné než sportovní akce, například letní taneční zábavy, karnevaly či hasičské soutěže. Toto hřiště sloužilo až do roku 1962, kdy pro nedostatek stavebních pozemků rozhodl tehdejší národní výbor část plochy využít pro stavbu obecní samoobsluhy. Hřiště se na chvíli přestěhovalo na pozemky do blízkosti řeky Třebůvky za vlakové nádraží a nakonec bylo zbudováno na současném místě z části na pozemku rodiny Krausových. Za zmínku stojí skutečnost, že majetkové vyrovnání s rodinou bylo ukončeno až v roce 2005.

Počátkem padesátých let, nejspíše v roce 1952 začal TJ Sokol Městečko Trnávka hrát okresní fotbalovou soutěž a kádr tvořili především hráči z Pacova, kteří tam dosídlili a kteří již měli zkušenosti s aktivní kopanou. Z místních pak za zmínku stojí hráči Zdeněk a Stanislav Bomberovi, Jan Marek, Jan Pohl, Antonín Smékal, Josef Leischner zvaný Bukna, Vilém Bušina, Bořivoj Smékal, Mirek Ševčík a další.

Až do roku 1966 hráli trnávečtí fotbalisté základní třídu, teprve v tomto roce se jim podařil postup do okresního přeboru. Tohoto úspěchu dosáhlo mužstvo, které nejčastěji nastupovalo v sestavě: Neubauer, Häusler, Hensl, Stenzl, Fikr, Lexmaul, Novák, Sedlář, Lipský, Toman, Havelka, později Pavliš, Pohl, bratři Stejskalovi, Vlach a další. Po dvou letech ale následoval sestup do III. třídy. a o rok později opět postup zpět do okresní soutěže.

Na další významný úspěch se čekalo až do roku 1989, kdy tehdejší mužstvo postoupilo do I.B třídy. Kádr tvořili hráči Procházka, Vašek, Novák, R. Schuppler, L. Schuppler, Navrátil, R. Neubauer, S. Neubauer, Červinek, J. Stenzl, V. Stenzl, O. Stenzl, Z. Bombera, J. Bombera, Beserle, J. Toman, Jos. Toman, Häusler, Vykydal, Komoň, Továrek, Škrabal, Dvořáček a Elfmark. Po reorganizaci soutěží a přechodu do Hanácké fotbalové župy v roce 1991, bylo naše mužstvo zařazeno do I.A třídy a zde hrálo dva roky. Následoval sestup do I.B třídy, která se hrála až do roku 1996.
Po návratu do soutěže Pardubického kraje muselo mužstvo začínat od základní skupiny a postupně se podařilo postoupit až do I.B třídy v roce 2003. V současné době hraje TJ Sokol Městečko Trnávka okresní přebor.

Klubové barvy jsou převzaty ze znaku obce, kde je v modrém poli vyobrazena otevřená brána se třemi věžemi, které mají zlatou střechu, tzn. modrá a žlutá.

Aktuální vzhled dresu Sokolu Trnávka



ANKETA




VZKAZY





TABULKA

Pořadí, tým Body
1. Koclířov
2. Radiměř
3. Němčice
3. Linhartice
5. Čistá
6. Kunčina B
10
9
9
7
5
2

Tabulku III. třídy a výsledky všech zápasů najdete - ZDE