Oddíl florbalu

Florbalový oddíl byl založen v červnu roku 2012. O pár měsíců později vstoupil pod hlavičku Sokola a tím se ustálil jeho název na FBK TJ Sokol Městečko Trnávka. Od sezóny 2012/13 se stal tradičním účastníkem amatérské soutěže Region Florbal Cup.
Oddíl se také zúčastnil několika výročních turnajů v Tatenici, odkud si přivezl dva poháry za druhé a třetí místo. V dubnu 2015 sám jeden z turnajů na domácí půdě uspořádal a obsadil 5. místo z osmi zúčastněných celků.

Výsledky 4. kolo Region Florbal Cupu
Trnavští florbalisté absolvovali 21. února čtvrtý zápasový den soutěže Region Florbal Cup. Po klání se třemi nejlepšími celky soutěže přivezli cenný bod. S vedoucím týmem KT TV Boskovice odehráli nevydařené utkání s výsledkem 7:1, s Velkými Opatovicemi remizovali 4:4 a na závěr podlehli, ve dlouho vyrovnaném boji, hráčům ALPS Boskovice 7:4. Oddíl je tak na průběžné páté příčce soutěže.

Podrobné výsledky zápasů:
KT TV Boskovice – M. Trnávka, 7:1 (Navrátil L.)
TJ Sokol V. Opatovice – M. Trnávka, 4:4 (Šedaj, Toman, Ambroz M., Navrátil L.)
ALPS Boskovice – M. Trnávka, 7:4 (Toman, Šedaj 2, Vyhnálek)

Výsledky 3. kola Region Florbal Cupu 2015/2016
V neděli 13.12.2015 tým odehrál další zápasový den v soutěži Region Florbal Cup. Adventní čas však ani tentokrát body nepřinesl.

Výsledky zápasů:
ALPS Boskovice - FBK TJ Sokol M. Trnávka 6:3
FBC Gladiators Spešov - FBK TJ Sokol M. Trnávka 3:2
FBC Falcons Šubířov - FBK TJ Sokol M. Trnávka 6:0

Následující utkání jsou až 21.2.2016, takže se otevírá prostor na pořádný trénink.

15. ročník Region florbal cupu
1. kolo
V neděli 1.11.2015 trnavští florbalisté úspěšně vstoupili do již 15. ročníku soutěže Region Florbal Cup, která se skládá z několika zápasových dnů a její výsledky se po celou sezónu sčítají.

FBC Falcons Šubířov - FBK TJ Sokol M. Trnávka 0:2 (Melnar, Šedaj)
FBC Gladiators Spešov - FBK TJ Sokol M. Trnávka 3:4 (Malenda, Šedaj, Navrátil L., Stejskal)
TJ Sokol V. Opatovice - FBK TJ Sokol M. Trnávka 4:2 (Malenda, Melnar)

Držme klukům palce, ať se jim daří minimálně tak, jako v 1. kole.

2. kolo
V neděli 29.11.2015 kluci absolvovali druhý zápasový den v rámci sezónní soutěže Region Florbal Cup. Bohužel už ne s takovým úspěchem jako v předešlém kole.

ALPS Boskovice - FBK TJ Sokol M. Trnávka 4:2 (Suchý, Skřepský)
FBC Gladiators Spešov - FBK TJ Sokol M. Trnávka 7:4 (Malenda 2x, Šedaj 2x)
KT TV Boskovice - FBK TJ Sokol M. Trnávka 7:4 (Šedaj, Suchý 2x, Bárta)

I přes prohrané zápasy se nejednalo o debakl a nálada v týmu neklesla. Na hřišti jsme byli vidět a soupeři nedali nic zadarmo. Další kolo RFC se blíží, 13.12.2015 si jedeme pro body zpět!

Florbal - Jaroměřice

Florbal Cup Městečko Trnávka 2015
Dne 11. dubna proběhl ve sportovní hale 1. ročník turnaje Florbal Cup Městečko Trnávka 2015. Hned na úvod lze hodnotit akci pod taktovkou florbalistů z TJ Sokol jako úspěšnou. Během příprav byla pro zájem navýšena kapacita z 6 na 8 mužstev. Hrálo se na hřišti vytyčeném mantinely ze Sportovní haly Letovice. Nechyběla ocenění pro všechny zúčastněné a bez potíží fungovalo i zázemí turnaje.
Snad méně povedené už bylo umístění domácího celku. Ten po vítězství v základní skupině nakonec jako nasazený ve čtvrtfinále podlehl tabulkově slabšímu Šubířovu 3:1 a v následných bojích o umístění skončil na 5. místě. Vítězem se stal tým Gunners Lanškroun.

8. Mounty Team (Moravská Třebová)

Poslední dobou tým prošel řadou oživujících změn a každá taková akce je ohromnou zkušeností, která nás posouvá dopředu. Doma jsme chtěli hodně uspět, ale v klíčovém zápase přišly chyby. V naší hře však vidím zlepšení a věřím, že motivace k další činnosti nám nechybí.

Florbal Cup 2015

Výsledky 2. kola Region Florbal Cupu 2013/14
FBK TJ Sokol Městečko Trnávka – FBC Šubířov 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Branky a asistence: Stejskal), Bárta (Malenda), Nárožný (Milenovský), Stejskal (M. Ambroz), Melnar (Milenovský), M. Ambroz (Milenovský), L. Navrátil (Bárta)
Trnávka nezopakovala zaváhání z prvního vzájemného zápasu a soupeře přehrávala ve všech činnostech. Šubířov téměř k ničemu nepustila a skore se zastavilo na konečných 7:0. Naši hráči si připsali historicky nejvyšší výhru v RFC a brankář David Ambroz je zatím jediným brankářem, který v této sezoně udržel čisté konto.

FBK TJ Sokol Městečko Trnávka – TJ Sokol Jevíčko 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky a asistence: Melnar (M. Ambroz), Malenda (L. Navrátil)
Ve vyrovnaném utkání odskočilo Jevíčko hned ze začátku o dvě branky. Trnávka bohužel nedokázala navázat na předchozí zápas a neproměňovala své šance. Gól nepadl ani při hře bez brankáře a naši florbalisté prohráli 2:3.

FBK TJ Sokol Městečko Trnávka – ALPS Boskovice 5:6 (2:2, 1:4, 2:0)
Branky a asistence: Stejskal (Bárta), Bárta (M. Ambroz), Melnar, Melnar (Malenda), Stejskal
Boskovice začaly skvěle a její hráči od začátku náš tým přehrávali. Na začátku druhé třetiny vstřelili během 59 sekund hned tři branky a na to už Trnávka nedokázala odpovědět. Náš tlak v posledním dějství přinesl pouze dvě branky a florbalisté opět těsně prohráli.

Více informací z turnaje naleznete na webu FBK TJ Sokol Městečko Trnávka - ZDE.

Výsledky 1. kola Region Florbal Cupu 2013/14
FBK TJ Sokol Městečko Trnávka – TJ Sokol Velké Opatovice 4:4 (2:1, 2:0, 0:3)
Branky a asistence: Milenovský (Malenda), Melnar (Toman), Bárta (M. Ambroz), M.Ambroz (Melnar)
Trnavští hráči nastoupili do zápasu s favoritem skvěle. Do třetí třetiiny nastupovali s vedením 4:1. Výsledek ale bohužel neudrželi a Opatovice vybojovaly spravedlivou remízu.

FBK TJ Sokol Městečko Trnávka – FBC Šubířov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a asistence: Malenda, Bárta (Melnar)
Zápas s nováčkem soutěže naši hráči vůbec nezvládli. Soupeře podcenili a i když byl míček většinou na hokejkách Trnavského týmu, k žádný velkým šancím to nevedlo. Šubířov vstřelil vítěznou branku 80 vteřin a zvítězil 3:2.

FBK TJ Sokol Městečko Trnávka – TJ Sokol Jevíčko 7:4 (2:3, 1:1, 4:0)
Branky a asistence: Bárta (D. Navrátil), Melnar, Melnar (D. Ambroz), Melnar (D. Ambroz), Nárožný (Melnar), Toman (Stejskal), Malenda (Bárta)
První dvě třetiny zápasu byl pánem na hřišti favorit z Jevíčka. Trnávka ale dokázala vždy rychle odpovědět a po dvou dějstvích svítil na tabuli přijatelný stav 3:4. V poslední třetině neproměnilo Jevíčko několik jasných příležitostí a z toho těžila Trnávka. Vstřelila čtyři góly a připsala si první výhru v sezoně.

Florbalový tým dosáhl prvního úspěchu
Dne 23. března 2013 se tým FBK TJ Sokol Městečko Trnávka zúčastnil florbalového turnaje v Tatenici. Startovní pole čítalo celkem 11 týmů, z toho dva Trnavské. Náš "B" tým měl velkou smůlu, když všechny své zápasy prohrál pouze o jednu nebo dvě branky. O poznání lépe se vedlo "A" týmu, který dokázal postoupit ze skupiny a v boji o třetí místo doslova vydřel vítězství 2:1. Náš oddíl se tak může radovat z prvního poháru. Snad nebude poslední...

FBK TJ Sokol Městečko Trnávka "B"
Heger Dan - Ambroz Michal, Slavíček Michal, Toman Matěj, Antl Libor, Konečný Erik

Tuto neděli 7. dubna odehraje náš tým ve Sportovní hale přátelské dvojutkání s týmem FBC RexVox Moravská Třebová.

Vedoucí oddílu David Ambroz

Výsledky 4. kola Region Florbal Cupu
Trnavští florbalisté odehráli dne 4. 11. 2012 další dva zápasy Regionální Florbalové ligy.

FBK Sokol Městečko Trnávka – 1. SC TJ Sokol Letovice 3:3 (1:3, 0:0, 2:0)
Zápas nezačal příliš dobře. Hned ze začátku odskočil druhý tým tabulky o dvě branky a svůj náskok si držel až do samého závěru utkání. V posledních pěti minutách se ale krásně trefili P. Vašek a D. Pospíšil a tím srovnali na 3:3. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu a Trnávka mohla slavit cenný bod.
Branky: Melnar, Vašek, Pospíšil

FBK Sokol Městečko Trnávka – FBC Moravská Třebová 2:7 (2:3, 0:1, 0:3)
Moravská Třebová dokázala během prvních minut odskočit na 3:0. Naši florbalisté sice dokázali snížit na 2:3, ale po zbytek zápasu se přes perfektní obranu Třebové neprosadili. Soupeř neustále zvyšoval tlak a nakonec zaslouženě vyhrál 7:2.
Branky: Branky: Šimek, Polák

Výsledky 3. kola Region Florbal Cupu
Florbalový tým odehrál 28. 10. 2012 další kolo Region Florbal Cupu v Letovicích. Na pořadu byly tři velmi těžké zápasy.

FBK Sokol Městečko Trnávka – Oldies TJ Sokol Letovice 0:11 (0:5, 0:3, 0:3)
Souboj nováčka s loňský vítězem dopadl podle očekávání. Favorit měl většinu hrací doby míček na svých holích a brankář Novák neměl proti přesným střelám žádnou šanci. Trnávka prohrála drtivě 0:11.

FBK Sokol Městečko Trnávka – TJ Sokol Velké Opatovice 4:5 (2:1, 1:4, 1:0)
Do branky se vrátil D. Ambroz a po první třetině svítil na tabuli stav 2:1. Poté ovšem přišly tři rychlé goly soupeře a ani hattrick L.Navrátila zápas neotočil. Závěrečná hra bez brankáře nepomohla a náš tým prohrál těsným rozdílem 4:5.
Branky: L. Navrátil 3, M. Melnar 1
Vyloučení: L. Navrátil (2 min)

FBK Sokol Městečko Trnávka – Juniors Team TJ Sokol Letovice 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Souboj s nejpřijatelnějším soupeřem skončil pro Trnávku prvním ziskem bodů. Hned v úvodu zápasu Trnavští proměnili přesilovou hru a jednobrankový rozdíl drželi až do druhé poloviny třetí třetiny. Obrana konečně pracovala na výbornou a Letovice brankáře Ambroze prověřovali většinou jen z větší vzdálenosti. Trnávka si své vedení pohlídala až do konce a slavila tak vítězství 3:2.
Branky: M. Melnar 2, L. Navrátil 1
Vyloučení: I. Milenovský (2 min)

1. kolo Region Florbal Cupu
V neděli 14. 10. odehráli naši florbalisté první kolo Region Florbal Cupu, ale žádné body po bojovném výkonu bohužel nepřivezli.

Městečko Trnávka - Velké Opatovice 5:8
Hned od úvodního hvizdu se snažily Opatovice nadělit nováčkovi co největší výprask. Soupeř se během prvních dvou třetin dostal do vedení 2:6 a nebýt několika kvalitních zákroků Davida Ambroze, mohlo skóre vypadat mnohem jednoznačněji. Během třetího dějství se ale náš tým vzpamatoval a třemi rychlými góly dokázal snížit stav na 5:6. Po zbytek zápasu ale favorit žádný zvrat nedovolil a Trnávka tak svůj úvodní zápas prohrála 5:8.

Městečko Trnávka - Moravská Třebová 5:8
Souboj mezi dvěma nováčky ovládla jasně Moravská Třebová. Od začátku utkání jasně vedla a po druhé třetině měla na svém kontě již 7 branek. Trnávka kupila v obraně jednu chybu za druhou a nedokázala se plynule dostat k soupeřově brance. Ve třetí třetině naštěstí soupeřům došly síly a díky hattricku Michala Melnara skončil zápas přijatelným výsledek 5:8 pro Moravskou Třebovou. Ta porazila v dalším zápase Velké Opatovice 7:3 a dostala se tak po prvním kole do vedení v soutěži. Další dvě kola má Městečko Trnávka volno.

Naši střelci z 1. kola: M.Melnar 4, L.Navrátil 2, D.Pospíšil, M.Toman, J.Malenda, M.Polák.

Florbalový oddíl hledá trenéra!
Požadavky. Věk minimálně 30 let (přirozená autorita), ochota trénovat tým pro radost (bez finančního ohodnocení), znalost florbalových pravidel, ochota spolupracovat s vedením týmu (vedoucí, kapitán a jeho asistenti).
Zájemci se mohou hlásit na telefonu 775125608.