Další fotky ze Župního sletu v Městečku Trnávce najdete ZDE.
Všechny fotky si můžete i stáhnout. Stačí v albu kliknout vpravo nahoře na "tři tečky" a dát "stáhnout všechno".
Vydáno 18 May 2024 by Sokol

Městečko Trnávka 0:2 Linhartice
Muži Městečka Trnávky na jaře doma poprvé nebodovali, když nestačili v derby na Linhartice a prohráli 0:2.

Hned ve 2. minutě se ze stopera až před branku soupeře dostal L. Smolík, trefil ovšem pouze boční síť. Ve 23. minutě orazítkoval Štefl břevno. Stejný hráč pálil i o 6 minut později, tentokrát však nepřesně. Poté vypomohl na druhé straně Skočovskému Selinger, který odkopl míč do bezpečí. Ve 32. minutě vytěsnil gólman hostů míč po přímém kopu Reicha na rohový kop. 5 minut před poločasem darovala Trnávka po chybě soupeři první branku - 0:1.
Po změně stran zahrozil z rohového kopu Štefl, brankář byl ale připravený. Následně došlo na druhé straně k přečíslení dva na jednoho a Kyrcz trefou do prázdné brány upravil na 0:2. V 71. minutě hlavičkoval Hlubinka nad bránu. V 86. minutě ještě musel likvidoval Skočovský přímý kop Linhartic. Poslední střelu utkání si připsal Štefl, jenže míč šel nad bránu, a tak zápas skončil výsledkem 0:2.

Nyní má Trnávka volný los a poté přivítá doma Sebranice.

Góly: Linhartice - Bednář, Kyrcz
Žluté karty: 1 – 2
Červené karty: 0 – 0
Rozhodčí: Vodička, Šenkýř, Brychta
Diváci: 85

Sestavy
Městečko Trnávka – Skočovský, Janík, L. Smolík, Reich, Kubálek st., Selinger, Říha, Kubálek ml., L. Fréhar (ž. k.), M. Smolík, Štefl - náhr. Hlubinka
Linhartice – Láznický, Kelo, Andrlík, Stárek, Vrána (ž. k.), Heger, Cerman, Skřebský, Rek, Kyrcz, Bednář - náhr. Jedlička, Janeček, Moravec, Prucek (ž. k.)

Střídání Trnávky
Kubálek ml. (27. Hlubinka), Kubálek st. (65. Kubálek ml.), Hlubinka (81. Kubálek st.)
Trnávka - Linhartice
Další fotky z utkání proti Linharticím najdete ZDE.
Vydáno 12 May 2024 by Sokol

Čistá 4:1 Městečko Trnávka
Muži Městečka Trnávky zavítali v sobotu ve slepované sestavě do Čisté, kde se týmu nepovedl hlavně první poločas a i díky tomu prohrál 1:4.

Hned ve 3. minutě dobře vyskočil Hlubinka při střele domácích a vytěsnil míč na rohový kop. Ve 14. minutě měl další práci. O 3 minuty později měla kopat Trnávka penaltu za faul na L. Fréhara, rozhodčí však faul vytáhl mimo vápno a byl z toho jen přímý kop. Ten Trnávka nevyužila, naopak domácí se o chvilku později ujali vedení. Ve 28. minutě se dostala Čistá do přečíslení dva na jednoho a zvýšila na 2:0. Střela Kurince se mezi tři tyče nevlezla. Dobrou šanci měl po půlhodině hry D. Fréhar, jeho pokus z voleje však gólman vyrazil. Ve 41. minutě přidali domácí po rohovém kopu hlavou třetí branku a odnesli si tak do kabin slušný náskok.
Do druhé půle ale jako by nastoupila jiná Trnávka. Ve 47. minutě se dostal do šance Kurinec, jenže nedokázal zakončit. V 51. minutě bohužel odpískal sudí penaltu pro domácí a ti navýšili skóre na 4:0. Vzápětí však dokázal Kurinec snížit na 4:1, a to Trnávku znovu nakoplo. O minutu později hlavičkoval Janík po standardní situaci vedle. Poté ve velké příležitosti trefil D. Fréhar přímo gólmana. Další střela Janíka skončila nad bránou. V 65. minutě byl D. Fréhar v další zajímavé pozici, jenže nakonec vůbec nezakončil. V 72. minutě dobře zasáhl brankář při střele Kurince. O 2 minuty později vyrazil gólman pěknou střelu Hynka z přímého kopu. O 10 minut později dobře zasáhl L. Smolík před svojí bránou. I když Trnávka měla v druhé půli spoustu šancí, víc jak jeden gól vstřelit nedokázala, a tak prohrála 1:4.

Nyní čeká hráče doma derby s Linharticemi.

Góly: Čistá - Píša, Dvořák, Ludvíček, Čapek (pen.); Trnávka - Kurinec
Žluté karty: 1 – 0
Rozhodčí: Barák, Prokop, Lněnička
Diváci: 120

Sestavy
Čistá – Švec, Ludvíček, Kmošek, Štegner, Píša, Škorpík, Hanus, Dvořák, Beníšek (ž. k.), Ondruška, Vomáčka - náhr. Padělek, Bláha, Holásek, Nádvorník, Čapek, Beneš, Šindelář
Městečko Trnávka – Hlubinka, Janík, L. Smolík, Kubálek st., Selinger, D. Fréhar, Popelář, L. Fréhar, M. Smolík, Hynek, Kurinec - náhr. Zvéška

Kubálek st. (46. Zvéška), L. Fréhar (52. Kubálek st.), M. Smolík (71. L. Fréhar), Popelář (73. M. Smolík), Hynek (80. Popelář)
Čistá - Trnávka
Další fotky z utkání v Čisté najdete ZDE.

Žáci prohráli venku s Borovou 0:2.
Vydáno 05 May 2024 by Sokol

Městečko Trnávka 0:0 Čistá
Trnávka odehrála dnes vložené kolo, ve kterém doma přivítala Čistou. V utkání se diváci branek nedočkali, a tak si Sokol připsal do tabulky bod za remízu 0:0.

Do první větší šance se dostal ve 12. minutě L. Fréhar, jenže jeho pokus skončil kousek vedle branky. O 2 minuty později vykopl obránce střelu Selingera, dorážka Kubálka st. se mezi tři tyče nevlezla. Po půlhodině hry zahrozili hosté z přímého kopu, Skočovský byl však připravený. Poté hlavičkoval po rohovém kopu Popelář, jenže neúspěšně. Před poločasem ještě pálila Čistá, míč však branku o kousek minul, a tak šly týmy do kabin za bezbrankového stavu.
4 minuty po změně stran měla Trnávka další šanci, jenže nic z toho nebylo. Naopak při protiútoku skvěle zasáhl Skočovský. V 65. minutě se hráč Čisté objevil sám před Skočovským, ten však dalším dobrým zákrokem udržel čisté konto. Další střelu hostů pak vytěsnil na rohový kop. Podobně dopadla střela Štefla na druhé straně. Po rozehrávce rohu hlavičkoval Janík, ovšem opět chyběla trošku větší přesnost. V 80. minutě vychytal gólman Čisté šanci Selingera. Poté dobře zasáhl Skočovský a v 83. minutě míč olízl po přímém kopu hostů spojnici břevna a tyče. Žádná branka do konce utkání nepadla, a tak zápas skončil remízou 0:0.

V sobotu čeká hráče opět duel s Čistou, tentokrát ovšem venku.

Góly:
Rozhodčí: Kubíček, Strachoň, Grulich
Diváci: 70

Sestavy
Městečko Trnávka – Skočovský, Janík, L. Smolík, Selinger, Dvořák (ž. k.), D. Fréhar, Říha, Kubálek st., L. Fréhar, Popelář, Štefl - náhr. Kubálek ml., Reich, Kurinec, Hlubinka
Čistá – Švec, Ludvíček, Kmošek, Štegner, Škorpík, Hanus (ž. k.), Dvořák, Beníšek (ž. k.), Nepraš, Holásek, Vomáčka - náhr. Čapek, Kodym, Jirásek, Bláha, Průžek, Koudela, Ondruška

Kubálek st. (46. Reich), D. Fréhar (46. Kubálek ml.), Říha (60. Kurinec)
Trnávka - Čistá
Další fotky z utkání proti Čisté najdete ZDE.
Vydáno 01 May 2024 by Sokol

Městečko Trnávka 7:0 Kunčina B
Muži Městečka Trnávky přejeli doma 7:0 Kunčinu B a spravili si tak chuť po minulé prohře z Opatovce.

První nebezpečná akce přišla v 7. minutě, kdy hlavičkoval Zvéška, gólman ho však vychytal. V 10. minutě nastřelila Kunčina břevno a dorážka skončila mimo bránu. O 3 minuty později se objevil sám před bránou L. Fréhar, jenže trefil přímo gólmana. Ve 20. minutě střílel po pěkné akci Říha, o kousek ale bránu minul. 3 minuty před poločasem se Trnávka konečně prosadila, když po šikovné přihrávce Říhy zakončil L. Fréhar - 1:0. Před poločasem ještě zahrávala Kunčina přímý kop, ten se však mezi tři tyče nevlezl.
Po změně stran měl šanci Selinger, vytěžil z ní ovšem jen rohový kop. V 63. minutě přidal L. Fréhar druhý gól. Poté zasahoval Skočovský, ale bez větších problémů. Pokusy L. Fréhara a Štefla nemířily přesně. V 74. minutě našel L. Smolík L. Fréhara a ten zpečetil hattrick - 3:0. To ale ještě nebylo vše. V poslední desetiminutovce totiž Trnávka Kunčinu úplně rozebrala. Nejprve v 81. minutě zvýšil Kubálek ml. na 4:0 a pak stačily 4 minuty Šteflovi na další hattrick - nejprve se trefil krásně do šibenice, pak střílel do prázdné brány po přihrávce Reicha a nakonec v 89. minutě proměnil penaltu po faulu na svou osobu, čímž dokonal debakl 7:0.

Teď čeká hráče dvojzápas s Čistou. Nejprve ji ve středu 1.5. přivítá ve vloženém kole doma a poté bude v sobotu následovat odveta venku.

Góly: Trnávka - L. Fréhar 3x, Štefl 3x (1x pen.), Kubálek ml.
Žluté karty: 0 – 0
Rozhodčí: Šenkýř, Opletal, Brychta
Diváci: 85

Sestavy
Městečko Trnávka – Skočovský, Janík, L. Smolík, Selinger, Dvořák, D. Fréhar, Říha, Kubálek st., L. Fréhar, Zvéška, M. Smolík - náhr. Kubálek ml., Popelář, Reich, Štefl
Kunčina B – Tlustoš, Hrabáček, Kroupa, Brychta, Hebelka, Kubín, Kolář, Petr, Scholze, Horálek, Pařil - náhr. Cvejn, Šabacký, Stupka, Klíma, Foret

Zvéška (46. Štefl), Kubálek st. (46. Popelář), Janík (69. Reich), M. Smolík (69. Kubálek ml.)
Trnávka - Kunčina B
Další fotky z utkání proti Kunčině B najdete ZDE.

Penalta Štefla na 7:0

Žáci prohráli doma s celkem Němčice/Janov 1:2.
Vydáno 28 Apr 2024 by Sokol

Koclířov 5:3 Městečko Trnávka
Trnávka neudržela dvoubrankový náskok ze začátku utkání a nakonec prohrála s Koclířovem 2:5.

Trnávka vstoupila do utkání skvěle. Než se soupeř rozkoukal, prohrával ve 2. minutě po trefě L. Fréhara. O 8 minut později zvýšil na rozdíl dvou branek po standardní situaci Říha. Ten měl šanci i po rohovém kopu v 16. minutě, jenže tentokrát minul. O 10 minut později využili domácí chybu obrany a snížili. Ve 29. minutě z přímého kopu vyrovnali na 2:2. Před poločasem pak Koclířov dokonal obrat a po rohovém kopu se ujali vedení 3:2. Poté ještě nastřelil Zvéška tyč.
Po změně stran pálil Štefl, ale gólmanovi s tím žádné problémy neudělal. V 57. minutě využili domácí další rohový kop - 4:2. Šanci Popeláře zlikvidoval brankář. Poté dobře vyběhl Hlubinka proti dalšímu útoku Koclířova. Trnávka poté přitlačila a vytvořila si tlak. Po několika nepřesných pokusech snížil v 75. minutě na rozdíl jedné branky druhou trefou v utkání L. Fréhar. Jenže o 5 minut později využili domácí další standardku - 5:3. Na to už Sokol nedokázal odpovědět, a tak prohrál 3:5.

Další utkání odehraje Trnávka doma proti Kunčině B.

Góly: Koclířov - Elgner 3x, Binder, Novák; Trnávka - L. Fréhar 2x, Říha
Žluté karty: 2 – 0
Rozhodčí: Dvořák, Hnát, A. Schejbal
Diváci: 30

Sestavy
Koclířov – Olexík, Léhar, M. Sivák, Elgner (ž. k.), L. Sivák, Menšík (ž. k.), Binder, Křížek, Kotyza, Popilka, Novák - náhr. Pandula
Městečko Trnávka – Hlubinka, Janík, L. Smolík, Selinger, Dvořák, D. Fréhar, Říha, L. Fréhar, Konečný, Zvléška, M. Smolík - náhr. Kubálek ml., Štefl, Popelář, Kurinec

M. Smolík (33. Štefl), Konečný (40. Popelář), Zvéška (81. Kurinec), D. Fréhar (81. Kubálek ml.)
Koclířov - Trnávka
Další fotky z utkání proti Koclířovu najdete ZDE.

Góly Říhy na 0:2

Žáci porazili venku Kunčinu 6:2.
Vydáno 20 Apr 2024 by Sokol

Městečko Trnávka 6:1 Radiměř
Po blamáži z minulého týdne si muži Městečka Trnávky napravili reputaci, když doma porazili vysoko 6:1 Radiměř.

Na začátku utkání nebylo k vidění moc zajímavých momentů. Na obou stranách se sice nějaké šance objevily, ale buď nedošlo k zakončení nebo míč skončil mimo bránu. Ve 23. minutě poslal Trnávku do vedení po pěkné přihrávce D. Fréhara M. Smolík - 1:0. O 4 minuty později nejprve nastřelil D. Fréhar břevno, následná dorážka Zvéšky už ale skončila v bráně - 2:0. Po půlhodině hry musel zasahovat Hlubinka, byl však připravený. Ve 32. minutě zvýšil po rohovém kopu na 3:0 Říha. Hosté na to ale rychle odpověděli a snížili na 3:1. Dp poločasu Radiměř zahrozila ještě dvakrát, jenže chyběla větší přesnost.
Po změně stran zasahoval Hlubinka. V 68. minutě navýšil vedení Trnávky po rohovém kopu druhou trefou v utkání Zvéška. O 10 minut později nejprve gólman vyrazil střelu Konečného, na dorážku Selingera byl ale krátký - 5:1. O chvilku později měl Sokol další šanci jenže L. Fréhar ani Konečný úspěšní nebyli. V 82. minutě upravil na 6:1 pěknou trefou do šibenice Reich. Pokus hostů před koncem utkání se mezi tři tyče nevlezl. Podobně skončila i střela Dvořáka, a tak Trnávka zvítězila vysoko 6:1 a poprvé na jaře si připsala 3 body.

Další utkání čeká hráče v sobotu venku proti Koclířovu (utkání se hraje v Opatovci).

Góly: Trnávka - M. Smolík, Zvéška 2x, Říha, Selinger, Reich; Radiměř - Šmíd
Žluté karty: 2 – 1
Rozhodčí: Ropek, Lněnička, Toman
Diváci: 70

Sestavy
Městečko Trnávka – Hlubinka, Janík, L. Smolík, Selinger, Dvořák, D. Fréhar, Zvéška, Říha, L. Fréhar (ž. k.), Konečný, Reich - náhr. Kubálek ml., Kubálek st. (ž. k.), M. Smolík
Radiměř – Jedlička, Moravec, L. Konečný, Škorpík, Krhoun, Straka, Suchý (ž. k.), Štefl, Vach, E. Konečný, Šmíd - náhr. Minařík, Švejda, Mauer, Bubela, Trnečka

Reich (9. M. Smolík), D. Fréhar (52. Kubálek st.), Zvéška (68. Kubálek ml.), M. Smolík (75. D. Fréhar), Konečný (80. Reich)
Trnávka - Radiměř
Další fotky z utkání proti Radiměři najdete ZDE.

Góly Říhy na 3:0 a Zvéšky na 4:1

Žáci remizovali doma s Koclířovem 2:2. Fotky z druhého poločasu najdete ZDE.
Vydáno 14 Apr 2024 by Sokol

Sebranice 4:1 Městečko Trnávka
Muži Městečka Trnávky prohráli 1:4 utkání v Sebranicích, když na zápas odjeli bez několika hráčů základní sestavy a neudrželi poločasový výsledek 1:1. Utkání dohrávali kvůli vyloučení v deseti (druhou červenou dostali na střídačce).

V úvodu utkání měla Trnávka dvě velké šance. Nejprve ve 3. minutě trefil jen gólmana Popelář, o minutu později pak gólman vychytal Konečného. Na druhé straně musel zasahovat Hlubinka v 8. minutě. O 5 minut později skončila hlavička domácích mimo bránu. V 18. minutě se domácí ujali vedení 1:0. Blízko vyrovnání byli ve 20. minutě bratři Fréharové jenže Lukáš nastřelil tyč a Davidovu dorážku gólman reflexivně vykopl do bezpečí. 4 minuty před poločasem Trnávka vyrovnala, když se z přímého kopu trefil Selinger - 1:1.
Po změně stran šli domácí ale rychle opět do vedení. Ve 48. minutě sice Hlubinka vyrazil jejich šanci, na dorážku už byl ovšem krátký. Se střelou Konečného brankář problémy neměl. V 54. minutě byl Kleveta faulovaný, za řeči k protihráči však sám dostal žlutou kartu. Což se mu nelíbilo, a tak uviděl i druhou a musel předčasně do kabin, kam odbelhal se zraněním. Sokol tedy dohrával zápas v deseti. Sebranice toho využily po hodině hry, kdy po rohovém kopu přidali třetí branku. V 77. minutě pak přišla čtvrtá trefa. 5 minut před koncem ještě dostal druhou žlutou kartu na střídačce Hensl, když řekl rozhodčímu, co si o jeho pískání myslí. V závěru už se nic nestalo, a tak zápas skončil výsledkem 4:1 pro Sebranice.

Sestavy
Sebranice – Jiráň, Vostřel, Jílek, Volf, Kysilka, Otava (ž. k.), Vopařil (ž. k.), Šturc, Kárský, Kučera, Červ . náhr. Čech, Kučera, Kuchta, Kopecký, Lorenc
Sokol Městečko Trnávka – Hlubinka, Kleveta (ž. k., č. k.), L. Smolík, Selinger, Dvořák, D, Fréhar, L. Fréhar, M. Smolík, Popelář, Konečný, Kurinec - náhr. Stenzl, Hensl (ž. k., č. k.)

D. Fréhar (72. Stenzl), Popelář (84. D. Fréhar)
Sebranice - Trnávka
Další fotky z utkání v Sebranicích najdete ZDE.

Gól Selingera na 1:1

Žáci prohráli venku s Březovou 0:1.
Vydáno 07 Apr 2024 by Sokol

38. ročník turnaje v bleskovém šachu
V sekci Šachy najdete výsledky 38. ročníku turnaje v bleskovém šachu.
Vydáno 31 Mar 2024 by Sokol

Rozpis zápasů jarní části sezóny
Přinášíme kompletní rozpis zápasů pro jarní část sezóny všech týmů Městečka Trnávky. Rozpis najdete ZDE.
Vydáno 29 Mar 2024 by Sokol

Linhartice 3:1 Městečko Trnávka
Muži Městečka Trnávky vstoupili do jarní části sezóny prohrou 1:3 v Linharticích.

První střelu utkání si připsali v 5. minutě domácí, neměli však přesnou mušku. O 3 minuty později neměl gólman problémy s pokusem Kurince. Hlavička Říhy po rohovém kopu z 10. minuty se mezi tři tyče nevlezla. Špatně mířil i Konečný. V 16. minutě se domácí ujali vedení 1:0. To ovšem netrvalo dlouho. O 6 minut později napřáhl Konečný a pěknou střelou z dálky zavěsil - 1:1. Po půlhodině hry prověřil brankáře L. Fréhar, ovšem žádné větší potíže mu tím nepřidělal. Před poločasem si ještě Hlubinka pohlídat střelu Linhartic. Do kabin šly tedy týmy za remízového stavu 1:1.
3 minuty po změně stran se Metra ujala znovu vedení. O 10 minut později mířil hodně nepřesně Říha. Kousek vedle brány skončila i hlavička Linhartic. Přímý kop Říhy po hodině hry také skončil mimo branku. V 68. minutě přidala Metra třetí trefu - 3:1. V 86. minutě měl dobrou šanci na snížení M. Smolík, jenže gólman si s jeho střelou poradil. Víc už Trnávka nedokázala, a tak si z Linhartic odvezla porážku 1:3.

Příští týden mají muži volný los. Další utkání odehrají 6. dubna v Sebranicích.

Góly: Linhartice - Kyrcz, Jedlička, Bednář; Trnávka - Konečný
Rozhodčí: Machourek, Strachoň, Kejzlar
Diváci: 65

Sestavy
Linhartice – Láznický, Vrána, Kalášek, Moravec, Stárek, Skřebský, Cerman, Kyrcz, Bednář, Rek, Kelo - náhr. Prucek, Andrlík, Jedlička, Janeček
Sokol Městečko Trnávka – Hlubinka, Kleveta, L. Smolík, Janík, Dvořák, L. Fréhar, Říha, Selinger, Popelář, Konečný, Kurinec - náhr. Kubálek, M. Smolík, D. Fréhar

Kurinec (13. M. Smolík), Konečný (26. Kurinec), M. Smolík (46. Konečný), Kurinec (70. M. Smolík), Říha (79. Kubálek)
Linhartice - Trnávka
Další fotky z utkání v Linharticích najdete ZDE.
Vydáno 24 Mar 2024 by Sokol

Šachy - 8. a 9. kolo KSJ
V sekci Šachy najdete výsledky z 8. a 9. kola KSJ 2023/2024.
Vydáno 16 Mar 2024 by Sokol

Šachy - umístění a fotogalerie
V sekci Šachy najdete přehled umístění šachového oddílu od roku 2004 a nějaké fotky.
Vydáno 14 Mar 2024 by Sokol

Příprava - Jesenec 7:3 Městečko Trnávka
Muži Městečka Trnávky prohráli druhý přípravný zápas s Jesencem 3:7, když neudrželi poločasový výsledek 1:1.

Hlubinka musel poprvé zasahovat v 5. minutě, byl však připravený. Další střela Jesence skončila mimo bránu. V 17. minutě šla Trnávka do vedení po trefě Konečného. To ale vydrželo pouze 5 minut, poté domácí vyrovnali z přímého kopu na 1:1. Po půlhodině hry dobře zasáhl Hlubinka a vytěsnil míč na rohový kop. Těsně před poločasem ještě prověřil gólmana L. Fréhar jenže úspěšný nebyl, a tak šly týmy do kabin za stavu 1:1.
Do druhé půlky postavil Sokol do brány mladičkého Elnera, který tak mohl nabrat cenné zkušenosti. Ve 46. minutě nebyl úspěšný se svým pokusem Zvéška. O chvilku později zareagoval Elner dobře po přímém kopu Jesence. V 51. minutě zahrával přímý kop Zvéška. Po zásahu gólmana a břevna z toho byl nakonec jen rohový kop. Pak přišla 13-ti minutovka, ve které dostala Trnávka čtyři branky a skóre tak bylo najednou 1:5 z pohledu Sokola. V 67. minutě si domácí dali vlastní gól - 2:5. Střelu L. Fréhara vyrazil brankář na roh. Po rohu pálil Zvéška, gólmana však nepřekonal. Následovaly další dvě rychlé branky Jesence. 2 minuty před koncem odpískal rozhodčí pro Trnávku penaltu za faul na Konečného, který ji bez problémů proměnil - 3:7.Těsně před koncem ještě o kousek přestřelil bránu Reich, a to už bylo z utkání všechno.

Trnávka tedy prohrála utkání nakonec výsledkem 3:7.

Góly: Trnávka - Konečný 2x (1x pen.), Jesenec - 1x vlastní