Morašice 1:3 Sokol Trnávka
Trnávečtí fotbalisté mají za sebou úvodní zápas sezóny 2018/2019, na který odjeli do Morašic pouze v jedenácti mužích a i přesto si připsali do tabulky první cenné tři body za výhru 3:1.

První šance utkání přišla v 10. minutě, kdy domácí orazítkovali po zákroku Hensla břevno. Trnávka se dostala do slibné pozice o 7 minut později po přímém kopu Makrlíka, ohrožení brány se však nekonalo. Ve 25. minutě mířil Šašinka kousek nad branku. S pokusem Koláře ze 38. minuty neměl gólman žádné větší problémy. Když už to vypadalo, že první půle skončí bez branek, poslal domácí v poslední minutě po rohovém kopu do vedení hlavou Ropek.
Trnávka ovšem dokázala 3 minuty po změně stran vyrovnat. Po přímém kopu Továrka poslal Kolínský míč na Janíka a ten se hlavou nemýlil – 1:1. Následně musel na druhé straně zasahovat Hensl při šanci Morašic. Po necelé hodině hry přišly další šance na obou stranách, brankáři však byli připravení. Hensl musel vytáhnout dobrý zákrok i v 62. minutě. V 73. minutě se radoval z gólu po centru Makrlíka Kolář, který tak poslal Sokol do vedení 2:1. Pojistku přidal 10 minut před koncem Kolínský po přihrávce Stenzla. Domácí se ještě snažili s výsledkem něco udělat, jenže Hensl už míč za svá záda nepustil, a tak Trnávka zvítězila 3:1.

Tato výhra přisoudila na úvod Sokolu v tabulce Okresního přeboru 5. místo. Příště tým narazí doma na Bystré.

Góly: Morašice – Ropek; Trnávka – Janík, Kolář, Kolínský
Rozhodčí: Schejbal, Hnát, Novák

Morašice – Špinar, V. Štancl, D. Štancl (žl. k.), Ropek, Skala, Tměj (žl. k.), Válek, Sokol (Novák), Kopecký, M. Štancl, Kubeš
Sokol Městečko Trnávka – Hensl, Neubauer, Makrlík, Janík, Továrek, Kolář, Šašinka, Král (žl. k.), Ševčík, Stenzl, Kolínský (žl. k.)
Morašice vs. Trnávka
Další fotky z utkání s Morašicemi najdete najdete ZDE.

Góly Janíka a Koláře

Vydáno 13 Aug 2018 - Sokol