Přebor ČOS fotbalových přípravek po roce opět ovládli hráči Sokola Moravany
Dne 25.11.2017 uspořádala T.J. Sokol Městečko Trnávka ve sportovní hale v Městečku Trnávce již 11. ročník Přeboru ČOS fotbalových benjamínků - skupiny východ.

Turnaje se letos zúčastnilo 7 sokolských družstev ze 3 žup, které se na tomto regionálním přeboru tradičně utkávají. Hrálo se již podle osvědčeného systému „každý s každým“ na 14 min. v úvodní části. Přínosem tohoto turnaje je určitě skutečnost, že se mohou střetávat mužstva, která se v běžných soutěžních zápasech neutkávají. První kola ukázala, že letošní ročník bude poměrně vyrovnaný, protože soupeři se vzájemně poráželi a favorit tak nebyl vůbec jasný. Celkově v základní části bylo odehráno 21 utkání, která určila soupeře do zápasů o konečné umístění. I tyto zápasy končily těsnými výsledky, ale o vítězi žádného z nich nemusel tentokrát rozhodovat penaltový rozstřel.
Finálový zápas byl vyrovnaný, ale nakonec zaslouženě zvítězilo 2:0 družstvo Sokola Moravany nad Sokolem Bystré. Družstvo Sokola Moravany procházelo celým turnajem poměrně nenápadně a v základní části utrpělo 2 porážky, nicméně ve finálovém zápase bylo šťastnějším celkem. V souboji o 3.místo zvítězil celek Sokola Dolní Újezd nad domácím družstvem Sokola Městečko Trnávka 1:0.
Turnaj se odehrál v příjemné atmosféře, bez vážnějších zranění a všichni účastníci byli nakonec odměněni hodnotnými cenami, včetně medailí. Byl vyhlášen také nejlepší hráč, střelec a brankář turnaje.

Konečné pořadí:
1. Sokol Moravany