Turnaj žáků v Chotyni
Ve sváteční den pondělí 8.5. se družstvo starších žáků našeho Sokola zúčastnilo Přeboru ČOS, který pořádal tentokrát Sokol Chotyně. Turnaj se konal po tříleté pauze a jedním z jeho cílů bylo vybrat družstvo, které by reprezentovalo ČOS na mezinárodním turnaji v Polsku. Protože Chotyně se nachází až za Libercem, bylo třeba vyjet už v neděli, a to hned po vítězném mistrovském zápase s Kunčinou. O to lépe se všem cestovalo, zvláště když členky doprovodného týmu připravily něco dobrého k zakousnutí. Hned po příjezdu si kluci ještě vyzkoušeli pažit fotbalového hřiště v Chotyni a potom již následovala družba s místním týmem, který stejně jako my přespával v sokolovně.
Ráno dorazily ostatní dva týmy (Sokol Dolní Beřkovice - Litoměřicko, Sokol Rakovnicko). Následoval slavnostní nástup, kterého se zúčastnil také hejtman Libereckého kraje a potom již vypukly samotné zápasy. Hrálo se na 2 hřištích, každý s každým. Výkonnostně na tom byly celky domácí Chotyně a z Dolních Býkovic lépe a zaslouženě si zahrály finále, v kterém vyhrál domácí celek.. Trnavští borci si to rozdali o třetí místo s celkem z Litoměřicka, kterému v prvním utkání podlehli. Ve druhém zápase si už ale hru i výsledek pohlídali a ukázali velkou vůli po vítězství, která jim přinesla třetí místo.
Na tomto místě je třeba klukům poděkovat za velmi dobrou reprezentaci našeho Sokola, protože během dvou dnů i v nekompletní sestavě odehráli pět těžkých zápasů, a nechali na hřišti všechny síly. Radost ze třetího místa a možnost pro čtyři z nich zúčastnit se mezinárodního turnaje tak podpořila dobrou náladu při zpáteční cestě.
Chotyně
Další fotky najdete ZDE.