Štěpánský turnaj 2016
26. prosince uspořádal trnávecký Sokol tradiční Štěpánský turnaj. Osm zúčastněných týmů si to ve dvou skupinách rozdalo systémem „každý s každým“. Dva nejúspěšnější celky pak postoupily do bojů o stupně vítězů. Skupinu A ovládl tým Bonsaje, který všechna svá utkání vyhrál. Do semifinále ho pak z 2. místa doprovodil Litrpůl. Ze skupiny B postoupili taktéž bez ztráty bodu Tulipáni a druhé Linhartice.
První semifinále mezi Litrpůlem a Tulipány bylo velmi vyrovnané a nakonec rozhodl pouze jediný gól, který se podařilo vstřelit Tulipánům. Druhé semifinále vyhrály Bonsaje nad Linharticemi výsledkem 3:1.
Vzhledem k tomu, že do zápasu o 7. místo tým ACAB nenastoupil, vyhrál ho Brodek u Konice kontumačně 5:0. Duel o 5. místo mezi Malíkovem a Cetkovicemi ovládly Cetkovice výsledkem 4:1. Trochu dramatu přineslo utkání o pomyslný bronz. Linhartice vedly 1:0, ale necelé 2 minuty před koncem se podařilo Litrpůlu vyrovnat a přišly na řadu penalty, ve kterých byl úspěšnější Litrpůl. Finále dvou týmů, které doposud neprohrály – Bonsají a Tulipánů – bylo dlouho vyrovnané. Nakonec měly více štěstí Bonsaje, kterým se podařilo skórovat chvíli před koncem a staly se tak šampióny turnaje.

Celkové pořadí turnaje:
1. Bonsaje
2. Tulipáni
3. Litrpůl
5. Cetkovice
6. Malíkov,
7. Brodek u Konice
8. ACAB
Skupina A Skupina B
Hrací plán Vítěz - Bonsaje
Další fotky ze Štěpánského turnaje 2016 najdete ZDE.

Vydáno 27 Dec 2016 - Sokol

SO 11.11.2017 - 13:30