Sokolní výlet
VIII. ročník SoKolního výletu tentokrát uspořádala tělocvičná jednota Sokol Městečko Trnávka ve spolupráci s župou Východočeskou-Pippichovou . První červnový víkend se sjeli milovníci jízdy na kolech do obce, kde místní jednota oslavuje v letošním roce 110 let od svého založení a tato sportovní akce byla nedílnou součástí oslav. Jako je už tradicí, akce byla otevřena pro širokou veřejnost a díky skvělému počasí přilákala 150 registrovaných účastníků všech věkových kategorií.
I páteční příjezd některých účastníků spojený se společným zasedáním předsednictva a náčelnictva župy již patří k tradičnímu zahájení akce. Ve společenské místnosti místního penzionu tak mohlo proběhnout nezbytné rokování k aktuálním problémům na župě, které plynule přešlo ve volnou zábavu, která se protáhla do pozdních nočních hodin.
Na rozdíl od posledního ročníku, který se uskutečnil v Radčicích, počasí opravdu přálo, a tak se mezi 9.00 – 10.00 vydali v dobré náladě na tratě všichni účastníci. Start byl na místním hřišti, kde byli účastníci po registraci vybavení podrobnými mapami. Br. Kučera jako hlavní organizátor a „stavitel“ tratí upozornil účastníky na některá zajímavá ale i záludná místa.
Bylo možné si vybrat ze 3 různých cyklotras v délce 17, 40 a 60 km a 2 pěší trasy v délce 5 a 17 km. Pojítkem všech tras byly 3 výrazné stavby v okolí a to: zřícenina hradu Cimburk nad Městečkem Trnávka, hrad Bouzov a pevnost Mírov. Jedna z tras vedla i přes obec Javoříčko s možností návštěvy jeskyň. Na všech kontrolních bodech obdrželi účastníci razítko jako důkaz o zdolání trasy.
První v cíli se začali trousit krátce po poledni a protože se mezitím teplota vyšplhala až nad 25 stupňů, všem přišla vhod možnost dopřát si chladivé nápoje dle výběru. Na své si přišli i hladovějící, kteří si mohli vybrat z bohaté nabídky místní udírny.
Když dojížděli do cíle poslední účastníci Sokolního výletu (cca v 17.00) začalo již sportovně kulturní odpoledne v rámci oslav 110 založení místní jednoty, kterého se řada cyklistů také zúčastnila.
Dle spokojených tváří při odjezdu je možné říct, že se Sokolní výlet v Městečku Trnávce vydařil a všem, kteří dorazili do cíle ho bude připomínat pamětní list a placka. Některé okamžiky si bude možné připomenout také díky videu, které je umístěno na sokolský kanál na YouTube.

Vydáno 25 Jun 2016 - Sokol