Štěpánský turnaj 2015
Každoroční tradicí vánočních svátků je 26. prosince Štěpánský turnaj. Tentokrát se turnaj odehrál s osmi týmy (s tradičně speciálními názvy), které byly rozděleny do dvou skupin. První dva z každé skupiny postupovali do semifinále, zbytek hrát zápasy o celkové umístění.
Skupina A měla jednoznačného vítěze základní části, a to Tulipány, kteří vyhráli všechny tři své zápasy. Druhým semifinalistou se stal Litrpůl se dvěma výhrami. Naopak tým domácích fotbalistů skončil bez bodu poslední a byl odsouzen k boji o 7. místo. Skupina B byla podstatně vyrovnanější. Do semifinále se nakonec probojovaly celky Redbull a FAS, o jehož postupu rozhodlo až lepší skóre než měl Malíkov.
V zápase o 7. místo byl úspěšnější celek s názvem Bonsaje, který porazil 3:1 Trnávku. 5. místo získali Radiators, když rozhodli o svém vítězství nad Malíkovem až v penaltovém rozstřelu. Oba semifinálové duely měly až nečekaně jednoznačný průběh. Nejprve Litrpůl celkem s poklidem přehrál tým Redbull výsledkem 4:1 a poté Tulipáni převálcovali 5:2 FAS. O bronz se tedy utkali Redbull a FAS. FAS měli od začátku navrch a nakonec se mohli po výsledku 4:1 radovat z bronzu. Finále mezi Litrpůlem a Tulipány nabídlo velmi líbivý fotbal. Duel byl skutečnou třešničkou na pomyslném dortu. Litrpůl se dostal do vedení 2:0, Tulipáni však dokázali vyrovnat a utkání ještě zdramatizovat. Poslední slovo však měl opět Litrpůl a po vítězství 3:2 se stal šampionem turnaje.

Celkové pořadí turnaje: (V závorce jaké město týmy zastupují)
1. Litrpůl (Kunčina)
2. Tulipáni (Prostějov/Jaroměřice)
3. FAS (M. Třebová)
4. Redbull (Křenov)
5. Radiators (Polička)
6. Malíkov
7. Bonsaje (Březová n. S.)
8. M. Trnávka
Štěp. turnaj - skupina A Štěp. turnaj - skupina B
Štěp. turnaj - hrací plán
Štěp. turnaj - Trnávka Štěp. turnaj - vítěz
Další fotky ze Štěpánského turnaje najdete ZDE.
Všechny fotky si také můžete stáhnout v jednom archívu, který najdete ZDE.

Vydáno 28 Dec 2015 - Sokol